Bundan 1000 yıl önce ejderhaların ve büyünün var olduğu topraklarda büyük bir krallığı Baltazar adında bir kral yönetiyordu Baltazar’ büyücüsü Togo’dan ölümsüzlük iksirini yapmasını istedi.

Togo yıllar süren uğraşları sonucunda iksiri yapmayı başardı.

Fakat iksirin yan etkileri vardı; ölümsüz olan kişiyi kötü birine çeviriyordu.

Baltazar iksiri içtikten sonra tüm halka eziyet etmeye başladı. Büyücü Togo bir gece baltazar’a büyü yaparak onu durdurmak istedi. Fakat Baltazar’ın muhafızları büyücü Togo’yu yakalayıp bir madene kapattı. Togo madende eski büyücülerin ruhundan da yardım alarak bir kitap yazdı.

Bu kitap doğmamış olan genç büyücünün kaderini değiştirecekti. Ve kitap büyücünün ölmesiyle birlikte 980 yıl saklı kaldı…

Edera’nın babası Trok madenlerde daha önce hiç görmediği bir geçit keşfetti
Son büyücünün el yazması kitabını buldu. Kitap çok ihtişamlı görünmesine rağmen üzerinde anlamsız işaretler vardı. Sayfalarını aralayan madenci, kitabın içinde yazılı olanları bir türlü okuyamadı, çünkü çok eski bir dilde yazılmıştı.

Aradan 2 yıl geçmemiştir ki, Trok un karısı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kaderi 1000 yıl önce kitabın sayfaları arasına yazılan bu kız, bir gece kasabanın tam üstünde mavi bir yıldız parlamasıyla birlikte dünyaya gelmişti…

Edera diğer çocuklardan çok farklıydı. Doğuştan büyü gücüyle doğan Edera, nesneleri hareket ettirebiliyor ve geleceği görebiliyordu. Ailesi bu durumdan kimseye bahsetmedi.
Edera 15 yaşına geldiğinde Trok bir maden kazasında hayatını kaybetti.

Aradan 3 yıl böyle geçti.. .
Edera tam 18 yaşına girdiği günün gecesinde bir rüya gördü . Rüyasında bir ses Ederayı çağırmaktaydı.